FİLO KİRALAMA

  

FİLO KİRALAMA

Operasyonel filo kiralama; şirketinizin ve kurumunuzun her türde araç ihtiyacını, her model binek ve hafif ticari araç, öz kaynaklarınızı kullanmadan sağlamanıza yönelik bir kiralama çeşididir. Ayrıca sadece araç kiralamakla kalmaz, Simetri Filo’nun deneyimli kadrosu tarafından filo yönetim hizmeti de almış olursunuz.

Kaza ya da hırsızlık gibi durumlarda Simetri Filo, kasko poliçesi ve zorunlu trafik sigortası dahilindeki tüm teminatları karşılar. Kiralanan filo araçlarının tamamında asistan servisleri vardır. Bu asistan servislerin tamamından faydalanabilirsiniz. Araçların periyodik bakım, sigorta, bandrol, zorunlu araç muayenesi, mevsim geçişlerinde lastik değişimi gibi masraflarına karışmazsınız. Tüm bu detaylar uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilir ve sizin zaman ve maddi kaybınız olmaz.

FİLO KİRALAMANIN AVANTAJLARI

Operasyonel Filo Kiralama Satın Alma

Sermaye çıkışı olmaz. Araç kullanıldığı sürece ödeme yapılır.

Sermaye ayırmak gerekir. Araç bedeli kadar şirket kasasından çıkış olur.

Kiralama bedelinin tamamı doğrudan gider yazılır.

Amortismana tabi tutulur. Satın alınan aracı beş yılda giderleştirebilirsiniz.

Kiralama süresi bittiğinde herhangi bir vergisel işlem yapmanız gerekmez.

Aracı sattığınızda giderleştirdiğiniz amortismanın tamamı kadar kar yazılır ve gelir vergisi ödenir.

Periyodik bakım, parça vb. masraflar Simetri Filo tarafından karşılanır.

Periyodik bakımlar ek masraflar doğurur ve zaman kaybına neden olur.

Araç kaza veya arıza yaptığında sözleşmede belirtilen süreler ve şartlar dahilinde muadil araç tahsis edilir.

Araç kaza veya arıza yaptığında kullanımından mahsur kalınır. Zaman kaybı, tamir masrafları araç sahibini zarara uğratır.

Defter değeri ile satış değerinden doğan farktan vergilendirme söz konusu değildir. Araç sahibi siz olmadığınız için vergiden muafsınız.

Aracı satmak istediğinizde defter değeri ile satış değerinden doğan farktan vergi ödemek zorundasınız

Simetri Filo ile ihtiyacınız kadar araca sahip olursunuz. Böylece meydana gelen değişikliklerde zaman ve nakit kaybetmezsiniz.

Araç sayınızı iş potansiyelinizin artması veya azalmasına bağlı olarak hemen arttırıp azaltamazsınız. Ancak araç almanız ya da satmanız gerekir. Bu da esneklik gösteren bir durum değildir.

Eğer araçları kiralarsanız bu size yönetim kolaylığı sağlar. Vergiler, muayeneler, periyodik bakımlar, arıza veya kaza gibi durumlarda problem yaşamazsınız

Personelinizi işinizle ilgili daha önemli konulara yönlendirerek verimliliği arttırın. Filosu geniş olan çoğu kurum ve firma bu iş için ayrı departmanlar kurar. Ek personel görevlendirir, araç kiraladığınızda bu tür masraflara katlanmazsınız.

KAZA TESPİT TUTANAĞI